Představovat Jadran českým jachtařům by určitě bylo nošením dříví do lesa. Ale i zde jsou vedle notoricky známého dalmatského pobřeží a ostrovů další oblasti, které jsou na okraji zájmu a je to veliká škoda. Určitě k těmto oblastem patří nejsevernější část Jadranu, tedy oblast Benátské laguny a okolí, Terstského zálivu a slovinského pobřeží. Je to oblast, která slibuje velmi dobré povětrnostní podmínky pro jachting a zároveň samozřejmě i návštěvu historicky nesmírně zajímavých míst s Benátkami v čele.

Nabízíme Vám účast na plavbách, které pravidelně pořádáme v této části Jadranu. Tentokrát nejde o dlouhé přeplavby, ale o to více si užijeme klasického sportovního jachtingu, pro který zde obvykle panují velmi dobré podmínky. Naši plavbu zahájíme ve slovinské Izole, ale většinou se budeme plavit v italských vodách. Mezi Terstem a Benátkami je velké množství marín, které stojí za návštěvu. Alternativně se nabízí možnost i návštěvy chorvatských přístavů na severu Istrie.

Balt je naše nejbližší moře, ale na jeho oblibě mezi jachtaři to není příliš vidět. A je to velká škoda. Balt nabízí mnohem víc než dobrou dostupnost. V prvé řadě skvělý jachting, ale také krásnou přírodu a pozoruhodná místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Rozhodně Vás překvapí svou rozmanitostí – i na celkem malém prostoru jižního Baltu je možné každý den potkat zcela odlišnou krajinu i architekturu a navštívit obrovské množství nesmírně atraktivních míst.

Naším hlavním programem bude samozřejmě sportovní jachting, jeden celý den si ale samozřejmě vyhradíme na prohlídku Benátek – přenocovat budeme v maríně prakticky v jejich centru a zvláště večerní a ranní procházka po městě s minimem turistů má své neopakovatelné kouzlo. Dalším úžasným místem, které během plavby navštívíme bude Chioggia, náš nejjižnější cíl, piroteskní zmenšenina Benátek, ovšem turisticky mnohem méně známá.

Termíny a ceny

Termín připravujeme, předběžně březen, duben, říjen , listopad 2022. V případě zájmu nás kontaktujte.