Balt je naše nejbližší moře, ale na jeho oblibě mezi jachtaři to není příliš vidět. A je to velká škoda. Balt nabízí mnohem víc než dobrou dostupnost. V prvé řadě skvělý jachting, ale také krásnou přírodu a pozoruhodná místa, která rozhodně stojí za návštěvu. Rozhodně Vás překvapí svou rozmanitostí – i na celkem malém prostoru jižního Baltu je možné každý den potkat zcela odlišnou krajinu i architekturu a navštívit obrovské množství nesmírně atraktivních míst.

Týden na jižním Baltu

Výchozím místem našich plaveb je německý ostrov Rujána. Vyplouváme obvykle z malebného přístavu Lauterbach v Greichswaldské zátoce a přes kouzelné městečko Sassnitz, kde se neuvěřitelným způsobem prolínají vzpomínky na mondénní mořské lázně z 19. století, kdysi prosperující rybářský přístav a turistické letovisko z dob Honeckrovského východního Německa, doplujeme na ostrov Bornholm. 

Tento nevelký ostrov má údajně mnohem rozmanitější krajinu
a přírodu, než celé Dánsko, ke kterému správně patří a navíc je jeho nejslunnější částí. Užijeme si na něm nekonečné písečné pláže a duny i hluboké lesy, piroteskní rybářské vesničky s vůní uzených ryb i majestátní zříceninu největšího hradu v severní Evropě a po těžkém rozloučení zamíříme na západ do Švédska, do historického města Ystad s překrásnými červenými hrázděnými domy, kostely a kláštery. 

Poslední padesátimílová přeplavba povede samozřejmě zpátky na Rujánu, přes malebný přístav Lohme do výchozí maríny.

Tato trasa je léty prověřená a velmi oblíbená, ale máme připravené i prodloužené varianty s plavbou kolem ostrova Usedom a návštěvou polského Svinoústí a Kolobřehu nebo naopak plavba západním směrem na dánské ostrovy včetně návštěvy Kodaně a Malmo.