Kanárské ostrovy jsou obecně známé především díky masové turistice. Už méně známá je jejich úžasná divoká příroda se skvělými turistickými možnostmi a také fakt – pro nás pochopitelně nesmírně důležitý, že jde o vynikající destinaci pro jachtaře.

Hlavní sezónou je naše zima, kdy je na Kanárech příjemné počasí s teplotami mezi 15 až 20 °C, stálým pasátním větrem a dostatek denního světla. K tomu je možné počítat s velmi nízkými cenami marín i ostatních služeb i levnými letenkami – jachtařský pobyt vás tedy vyjde v celkovém součtu levněji než v sezóně v Chorvatsku.

Západní Kanáry – Gomera, La Palma, El Hierro

Nabízíme Vám atraktivní plavbu po málo turisticky známých Kanáských ostrovech. Program je učený jak pro zkušenější jachtaře, kteří chtějí rozšířit své znalosti a zkušenosti o oceánskou plavbu a užít si otevřené moře, tak ale zároveň i pro laiky a začátečníky, kteří si chtějí nejen vyzkoušet, co znamená opravdový jachting, ale také poznat neopakovatelné kouzlo přírody Kanárských ostrovů. Plavba je koncipovaná jako sportovně poznávací, kdy budeme střídat celodenní i noční náročné přeplavby s výlety po ostrovech a samozřejmě si najdeme čas i na příjemné posezení u dobrého jídla ve skvělých hospůdkách.

Vyplujeme z přístavu Las Galletas na jihu ostrova Tenerife, a během týdne postupně navštívíme tři západní ostrovy. Na Gomeře navštívíme nejen příjemné městečko San Sebasian, ale vydáme se do vnitrozemí ostrova, kde prozkoumáme divoká údolí se subtropickými pralesy a podnikneme krátký trek na nejvyšší vrchol ostrova. Na La Palmě se vydáme z historického města Santa Cruz na celodenní výlet mezi sopečnými poli, černými plážemi a banánovými plantážemi až na vrchol impozantního krátera Los Muchachos. A o nejlepší nakonec, zcela izolovaný a turisticky absolutně neznámý ostrov El Hierro pojedeme z jednoho konce na druhý a celý den budeme obdivovat borové i vavřínové pralesy, měsíční lávovou krajinu i fantastický příboj na bizarních útesech – na tomto maličkém kousku světa je toho k vidění více, než by si kdo dokázal představit.

Střední Kanáry – Tenerife a Grand Canaria

Další sportovně objevitelská akce má podobný charakter jako plavba na západní ostrovy, opět je zde spousta oceánského jachtingu a více než padesátimílové přeplavby, tentokrát ale budeme putovat po více zalidněných ostrovech a navštívíme historická místa i živá letoviska.

Výchozím přístavem bude opět Las Galletas, ze kterého zamíříme na jih ostrova Gran Canaria, Ten s několika zastávkami obeplujeme až do hlavního města Las Palmas. Odtud poplujeme na sever ostrova Tenerife a dál podél východního pobřeží s návštěvou měst Santa Cruz a Candelaria. Opět tedy budeme kombinovat jachting a výlety a dostaneme se samozřejmě i do vnitrozemí ostrovů.