Mimo přípravné kurzy k získání vnitrozemských i námořních plavebních průkazů pořádáme další jachtařské tematické přednášky. Určitě si mezi nimi vyberou zkušenější jachtaři, kteří si chtějí rozšířit a prohloubit své znalosti, ale také úplní začátečníci, kteří chtějí zjistit, co to ten jachting vlastně je. Všechny přednášky pravidelně pořádáme v online podobě, ale i podobě presenční – zde je samozřejmě výhodou lepší možnost výměny názorů všech zúčastněných.

Jachting – sport pro každého i životní styl

Úvodní přednáška, která seznámí každého s úplnými základy jachtingu, letmo se dotkne historie ve světě i u nás, přiblíží veškeré možné formy kdy, kde a jak lze jachting provozovat a proč a prostě Vám dokáže, že jde o báječný sport a zábavu pro Vás,, Vaši rodinu i Vaše děti.

Charter jako moderní forma dovolené

Možnost pronájmu lodí prakticky po celém světě za velmi přístupné ceny zcela zásadně změnila rekreační jachting a přiblížila jej nejširším vrstvám zájemců. Naše přednáška je určena úplně pro každého, kdo by rád získal bližší informace o tom, jak, kdy a kde lze dovolenou na jachtě trávit, co to asi bude stát a spoustu dalších souvisejících rad.

Charter od A do Z

Všechno, co by jste měli vědět, než vyplujete na charterovou loď – výběr lokality, termínu a lodě, právní minimum, pojištění, co vzít sebou. Navíc jako bonus popis několika dobře dostupných a jachtařsky velmi atraktivních, přesto ale opomíjených oblastí. Při objednání charteru u naší firmy do 2 měsíců od data přednáška vám bude odečtena z ceny jachty částka 400 Kč.

Start Racing

Úvod do závodního jachtingu pro úplné začátečníky. Je vhodný proty, kteří chtějí začít závodit i ty, kterým zatím stačí alespoň trochu pochopit, jak vůbec jachtařské závody fungují. Dozvíte se o tom, proč vlastně závodit, něco málo z historie a uděláte si přehled, jaké závody se vlastně pořádají. Pak se již budete věnovat základům závodních pravidel i taktiky.

Praktický námořní kurz a zkouška

  • Bezpečné kotvení od A do Z
  • Praktická navigace a plánování plachet
  • Jak pořídit jachtu I – vývoj lodní konstrukce za posledních 500 let
  • Jak pořídit jachtu II – praktické rady pro výběr a koupi lodě
  • …a mnoho dalších